POSLJEDNJI POZDRAV IVANU MASLOVU -BUVI

U subotu 16. siječnja 2021. godine u 13,00 sati, na mjesnom groblju u Velikoj Kopanici oprostili smo se od našeg dugogodišnjeg člana uprave, bivšeg igrača i tajnika kluba Ivana Maslova – Buve. Ivan je svoje prve nogometne korake napravio u NK “Posavina” u generaciji koja je dugo godina bila nositelj svih aktivnosti vezanih uz klub. Počeo je kao junior u jednoj od najuspješnijih generacija koje je klub imao. U svom autorskom članku pod naslovom “Talentirani juniori” objavljenom u monografiji kluba Osamdeset godina nogometa u Velikoj Kopanici koje je autor gospodin Emerik Munjiza, Ivan je napisao: “Juniorske ekipe u nekoliko navrata ostvarile su izuzetno dobre rezultate. Prema mom sjećanju, mišljenju i tisku jedna od najuspješnijih juniorskih ekipa je ona iz 1980/81. godine. Prema članku Sport i mladost objavljenom u Večernjem listu ova juniorska ekipa proglašena je najuspješnijom u tadašnjoj državi Jugoslaviji. Najuspješnijom ekipom proglašena je na temelju statističkih podataka. Osvojila je prvo mjesto s ostvarenom gol razlikom 121:20. U ovoj ekipi najbolji strijelac u cijeloj Drugoj općinskoj ligi u kojoj smo se natjecali bio je Ivan Maslov (Buva) koji je u toj sezoni postigao 45 golova i za to dobio Diplomu Općinskog nogometnog saveza”.

Ekipa juniora u kojoj je Ivan Maslov (prvi s lijeva u donjem redu) ostvario svoje najbolje rezultate kao najbolji strijelac juniorske ekipe

Generacije kluba pamte ga po njegovoj vedrini, raspoloženju i velikom optimizmu. Ivan je poznat i kao dugogodišnji voditelj tradicionalne “Plave sportske noći” zabave koja je godinama bila jedan od bitnijih izvora financiranja kluba. Treba spomenuti i da je povodom obilježavanja 50-godišnjice kluba sudjelovao u izradi grba kluba koji se i danas koristi u nešto izmijenjenom obliku. Mnogi ga poznaju kao tajnika kluba, a u ovoj funkciji završio je svoju dugogodišnju karijeru u klubu. Njegov posljednji javni nastup bio je na SBTV kao gost u sportskoj emisiji urednika gospodina Šebalja koju u cijelosti možete vidjeti na poveznici: https://www.youtube.com/watch?v=glzHVdOqcLs&ab_channel=SBTV-BrodPortal

Izgubili smo velikog zaljubljenika u sport, ali njegov odlazak nije i nestanak. Samo se pridružio nekim svojim nestalim nogometašima, prijateljima i članovima uprave.

Počivao u miru Božjem.